2chef מתוקים

"2chef מתוקים" היא קונדיטוריה פרטית אשר החלה דרכה במפעל לשיווק מאפים ומתוקים לרחבי הארץ כולה, בבעלותם של צמד הקונדיטורים ג'קי שאולוב וניסים נהרדע. השניים הכירו במסעדת "פיש פרנצ'סקה", ובין הבלילות והבצקים נרקמה חברות אמת ונוצרה דינמיקה יחודית לזוג השפים, אשר הולידה שותפות עסקית מוצלחת ופורה

סיוון קידר | | 6/9/2016

ג'קי נולד בשנת 72', לבית בולגרי אותנטי, בעיר בת ים. "הייתי ילד שיש" הוא מספר, "אמא שלי הייתה אופה מעולה, ובכל יום שישי אפתה לנו אין סוף מאפים שהיו אמורים להספיק לכל השבוע. ליד הבית בו גדלתי הייתה קונדיטוריה שכונתית, בה ביקרתי לעיתים קרובות, וגיליתי שאני אוהב את ההתעסקות בבצקים, וכמובן שאהבתי את הטעמים". כשהתגייסתי לצה"ל הציבו אותי בשק"ם, אבל את רוב הזמן ביליתי במטבח, צמוד לקונדיטור, והבנתי שזה מקומי". עם סיום השירות הצבאי מיהר ג'קי ללמוד קונדיטוריה ב"תדמור", שם נשאר בתום הלימודים כמדריך. ג'קי: "ההוראה שיעממה אותי, ורציתי להתעסק בחומרים וליצור מנות חדשות". הנסיעה לארה"ב לא אחרה לבוא, שם טייל ועבד בקונדיטוריה באטלנטיק סיטי, בניו- יורק, והתמחה באפייה אמריקאית, אך הרעב ליצירה מקורית המשיך לקנן בג'קי. עם חזרתו לארץ השתלב ג'קי בעולם המסעדנות במסעדות שונות, ביניהן "רמי" ו"רגטה" המוכרות משנות התשעים המוצלחות של העיר תל אביב, משם המשיך דרכו אל "פרידה" ו"כחול", "פיש" ו"פיש פרנצ'סקה".

 

לניסים, יליד יפו של שנת 78', התעוררה תשוקה מאוחרת לעולם האפייה. בשנות ה- 90 הוא הסתמן כשחקן כדורסל מבטיח בהפועל חולון, אך וויתר על קריירה בתחום לטובת המשך השושלת המשפחתית בצה"ל. ניסים: "ביקשו ממני להתגייס ליחידה קרבית, ובחרתי להתנדב עם פרופיל 97 ליחידת תותחנים, שם שירתו אבי וסבי. לא הייתה לי שאיפה לפתח קריירה צבאית, אבל רציתי ללכת בדרכם של קודמיי, וזה הרגיש לי נכון בזמנו". ניסים סרב להמשיך בשירות קבע ועמד בפני צומת דרכים אליה מגיע באופן טבעי כל חייל משוחרר. "בחרתי לפנות לעולם ההייטק, שמאוד פרח בזמנו" הוא מספר, "אחרי שעתיים מול המחשב פרשתי בהחלטיות, והבנתי כמעט מייד שזה לא בשבילי". אז חזר ניסים אל מטבח אימו, תורכי ובולגרי גם הוא, וניחוחות האפייה לא הותירו מקום לבלבול. "שם החלטתי שעולם הקונדיטוריה מתאים לי יותר", ומוסיף ללא קורט ציניות, "בחרתי ללכת עם האהבה". ניסים פנה גם הוא ללימודי קונדיטוריה ב"תדמור", שם הרגיש במגרש הביתי. עם תום לימודיו עבד ב"הילטון מלכת שווא" באילת וב"קרלטון" בתל אביב.

 

 

המפגש הגורלי בין ג'קי וניסים אירע כאמור ב"פיש פרנצ'סקה" בשנת 2004. תוך שנה יצאו השניים אל דרך משותפת, ויחד פתחו את "2chef מתוקים", מפעל לשיווק מוצרי מאפה וקינוחי גורמה. העוגות של 2chef הגיעו עד למלונות "הרודס" ו"הילטון" באילת, למסעדת "meat and wine" בהרצליה, מסעדת "ג'ויס" באשדוד ועוד.

בשנת 2007 פתחו ג'קי וניסים את הקונדיטוריה הפרטית "2chef מתוקים" בראשון לציון, ממנה הם משווקים עד עצם היום הזה מגוון מאפים, מתוקים וקינוחים לשוק הפרטי ולמגזר העסקי. המעבר לשוק הפרטי לא היה פשוט, והשניים גילו כי כללי המשחק השתנו. ניסים: "מנות הגורמה התאימו פחות ללקוחות החדשים, וגילינו שהם מחפשים מוצרים עממיים יותר. בנינו קו מוצרים חדש שהתאים ללקוחות המקומיים, וגילינו להפתעתינו שמגיע זרם לקוחות חדש, שמבקש את מוצרי הגורמה שטעמו במסעדות אליהן אנחנו משווקים. לקוחות קבועים מגיעים מכפר סבא, רמת השרון, הרצליה וחולון, ומבקשים את המוצרים המיוחדים של "2chef מתוקים".

בין המוצרים הבלעדיים של 2chef מצאתי את "הכנפה הישראלי", מוצר חדש שרק החל את דרכו בענף, אותו תוכלו לטעום גם במסעדת ה"צדף". הכנפה המדהים שזכיתי לטעום כאן מגיע בליווי ריבת תאנים ובשילוב גבינה ביתית תוצרת בית. ככה זה עם הצוות ניסים וג'קי- ניסים חולם והוגה, וג'קי מצליח תמיד להוציא אל הפועל. ג'קי: "ההנאה שלנו היא ביצירת מנות חדשות, אנו מחדשים תמיד ונהנים במיוחד משילוב פרודוקטים שעוד לא היה כמותו. אנו מלמדים גם את הלקוחות שלנו כיצד ליצור מנות מיוחדות עם המוצרים אותם הם רוכשים אצלנו, ותמיד ניתן כמובן להזמין את השילוב מוכן מראש".

ולא רק במתוקים עסקנן, בנבכי מטבחה האחורי של קונדיטוריית 2chef מתוקים נמצא צוות קונדיטורים מיומן ומקצועי, אשר מנהל את הזמנות הקונדיטוריה כמעט באופן עצמאי. האווירה דינאמית ומשעשעת, וכולם מספרים על ההנאה והכיף שבעבודה עם ניסים וג'קי, ועל הכלים הרבים אותם רכשו במטבחם. גם זוגות נשואים יצאו מכאן, ומירב העובדים שעברו כאן יצאו אל משרות בכירות בקונדיטוריות נחשבות לא פחות, ביניהן קונדיטוריית הבוטיק "דודו אוטמזגין", "מאפיית הכוהנים", "סושי סמבה" של השף ניצן רז ועוד.

בזמן שג'קי וניסים עומלים על מנות חדשות ומפתיעות, הם מספקים גם אירועי קייטרינג חלביים עם מגוון מנות אישיות מיוחדות, לא פחות מהם. ניסים מנהל ושותף בבית הקפה "coffee show", הצמוד להיכל התרבות בעיר רחובות, וג'קי שוקל בימים אלו לחזור אל ספסל הלימודים ולפתח מוצרים ומנות חדשות כטכנולוג מזון.